T480B

T480S

TTJ

TTB

TT

TT4

FL 3.15 Master

56S

TD4B

TDS

TDD

TDD Bluemaster

FL 4.20 Master

T4 F/N/V

TR5

TR6

T5 EC

T6000

T6

T7

T7000

T7000 Auto Command

T7 HD

T8 Auto Command

Beygir gücü:

Kullanım Alanı:    
Kabin Tipi:    
Çekiş:    
ÜRÜNLER

İnsan besini olabilecek veya ekonomik değeri olan her türlü bitkisel-hayvansal ürünün bakım, besleme, yetiştirme, koruma ve mekanizasyon faaliyetlerinin tamamını kapsamaktadır. Bu bölümde tüm traktör ve ekipman modelleri sergilenmektedir.

T480S

TTJ

TTB

TT

TT4

56S

TD4B

TDS

TDD

TDD Bluemaster

FL 4.20 Master

T4 F/N/V

TR6

T5 EC

T6000

T7

T7000

T7000 Auto Command

T7 HD

T8 Auto Command

SA Serisi Turbo Atomizörler

TC 5.80

TürkTraktör Haşbaysız Küçük Balya Makineleri

Herbisit Kiti

New Holland Hassas Ekim Makineleri

CX 5-6

CX 8.70

Koşullandırıcılı Çayır Biçme Makineleri

Haşbaylı Küçük Balya Makineleri

BR6000 Serisi Sabit Odalı Silindirik Balya Makineleri

Türk Traktör Dik Rotovatörleri

Türk Traktör Hidrolik Kaydırmalı Toprak Frezeleri

Merdane Kombinasyonlu Toprak Frezeleri

Türk Traktör Sabit Toprak Frezeleri

New Holand Kendi Yürür Yem Hasat Makineleri

RB Serisi Değişken Odalı Silindirik Balya Makinaları

Büyük Balya Makineleri

Ürünler - Ekipmanlar - TürkTraktör Çekilir Tip Hububat Ekim Makineleri

TürkTraktör Çekilir Tip Hububat Ekim Makineleri

 
TürkTraktör Çekilir Tip Hububat Ekim Makineleri

Üstün ekim başarısı sunan hububat ekim makineleri

Şanzımanlı tip transmisyon sistemi

TürkTraktör çekilir tip hububat ekim makinelerinin tüm modellerinde standart olarak sunulan şanzıman sayesinde yüksek hassasiyette tohum ve gübre normu ayarlanmaktadır.

Fonksiyonel çeki oku bağlantı sistemi

Ekim makinesinin traktöre bağlantı şekli çeki oku ile gerçekleşmektedir. Bu bağlantı aynı zamanda makinenin zemine paralellik ayarını sağlamakta olup ekipmanın park durumunda dikey konuma getirtilerek toplanabilir.

Yüksek hacimli tohum ve gübre deposu

DD 300 modeli; 1785 litre toplam depo hacmi ile (1125 litre tohum ve 660 litre gübre deposu) tarlada zaman ve yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

Tohum ve gübre seviye göstergeleri

Ekim esnasında depo içerisinde kalan tohum ve gübre miktarının gözlenebilmesi için tohum ve gübre depolarında ayrı ayrı seviye göstergeleri bulunmaktadır.

Homojen tohum akışı sağlayan seperatörler

Tohum deposunda yer alan seperatörler sayesinde kursak aralarında tohum kalması engellenmektedir. Ayrıca ekim esnasında oluşan sarsıntılar nedeni ile tohumların merkeze toplanması önlenmiş olur.

Hedeflenen tohum ve gübre miktarının ölçümünü sağlayan kalibrasyon tepsisi

Birim alana uygulanacak tohum ve gübre miktarını şanzıman üzerinde ayarladıktan sonra yapılan ayarın doğruluğunun ölçülmesi için makine üzerinde bulunan kalibrasyon tepsisi kullanılmaktadır.

Farklı tip tohumların ekimine olanak sağlayan kursak yapısı

Kursaklar, depo içerisinde bulunan tohum ve gübrenin, ekimi yapılacak alana istenilen miktar ve sıra arası mesafe ile dağıtımını sağlamaktadır. Hububat harici farklı tohumların (kanola, soğan, mercimek, nohut, ıspanak, fiğ, yonca vb.) ekimine olanak sağlayan 3 makaralı kursak yapısı makine üzerinde standart olarak bulunmaktadır.

Kursakların tıkanmasını engelleyen portatif elekler ve homojen tohum akışı sağlayan seperatörler

Makine üzerinde bulunan portatif elekler sayesinde, kursakların tıkanması önlenir ve tohum haricinde istenmeyen materyallerin ayıklanması sağlanmış olur. Tohum deposunda yer alan seperatörler sayesinde kursak aralarında tohum kalması engellenmektedir. Ayrıca ekim esnasında oluşan sarsıntılar nedeni ile tohumların merkeze toplanması önlenmiş olur.

Tohum ve gübre yüklemeyi kolaylaştıran yükleme platformu

Ekim makinesi üzerinde, tohum ve gübre yükleme sırasında kişinin rahat hareket etmesini sağlayan iki parçalı yükleme platformu bulunmaktadır. Yükleme platformunun yerden yüksekliği, yaygın olarak kullanılan zirai römorkların ortalama taban yüksekliği  göz önünde bulundurularak belirlenmiştir. Platform, makine bakımı sırasında ekim ayaklarına ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla dikey pozisyona getirilerek toplanabilmektedir.

Dayanıklı yapıya sahip yumuşak baskı tekerleği

Yumuşak ve dayanımı yüksek malzemeden üretilmiş arka baskı tekerleği tohumun toprağa tutunmasını sağlamakta böylece çimlenme oranını arttırmaktadır. Arkasında bulunan tırmıklar ise toprağa tutundurulmuş tohumun üzerini toprakla kapatarak başarılı bir ekim gerçekleştirilmektedir.

Özel dizayna sahip ekici üniteler

Çamur sıyırıcıları ve birbirinden kaçık pozisyonlandırılmış ekici diskleri ile ağır tarla koşullarında bile mükemmel ekim performansı sağlanmaktadır. Çift disk yapısı sayesinde düzgün formda tohum yatağı oluşturulmakta aynı zamanda ekim esnasında sıra arası mesafelerde sapmaların önüne geçilmektedir.

Ekici ünitelerin paralellik ayarı

Toplama ve tıkanma yapmaması için çapraz olarak dizilen ön ve arka disklerin aynı derinliğe ekim yapabilmesi amacıyla ön ve arka kısımdaki ekici ünitelerin paralelliği kriko ile hassas bir şekilde ayarlanabilmektedir.

Hidrolik derinlik ayarı

Hidrolik piston üzerinde bulunan kademeli derinlik ayarı sağlayan klapeler sayesinde ekim derinliği hassas olarak ayarlanmaktadır.

Hidrolik markör

Ekim sırasında, traktörün bir sonraki geçiş rotasını işaretleyerek operatöre kılavuzluk eden hidrolik markör tertibatı opsiyonel olarak sunulmaktadır. Markör sayesinde, sıraların üst üste binerek tekerrür ekim yapılması ya da geçiş aralarında boşlukların kalması gibi olumsuzlukların önüne geçilir. Hız ayar valfleri ile markörlerin kalkış / iniş hızları değiştirilebilir. Bu sayede, ekipmanın kullanıldığı traktörün hidrolik debisinden bağımsız olarak, her şartta optimum markör çalışma hızı elde edilebilir.

Elektronik iz bırakma tertibatı

İlaçlama ve gübreleme gibi büyük iş genişliğine sahip tarımsal uygulamalarda, uygulama sıralarının üst üste binmeden eşit aralıklarla devam etmesini ve uygulamanın tüm araziye homojen şekilde dağılımını sağlamak için traktörün takip etmesi gereken rotalar iz bırakma tertibatı ile sağlanmaktadır. İşlem, tekerlek izlerine gelen alanların ekilmemesi prensibine dayanmakta olup bitkinin çıkış yapması ile birlikte ekilmeyen bu izler boş kalarak belirginleşir. Belirginleşme sonrası hasada kadar yapılacak tüm ilaçlama - gübreleme işlemlerinde operatör yalnızca bu izleri takip eder. Elektronik iz bırakma tertibatı opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Modeller

DD 250 - 20 sıralı çift diskli hububat ekim makinesi (12.5 cm)
DD 300 - 24 sıralı çift diskli hububat ekim makinesi (12.5 cm)

Özellikler